تکنولوژی SAS چیست ؟

کلمه SAS مخفف Serial Attached SCSI بوده و یک تکنولوژی برای انتقال اطلاعات از یک هارد دیسک می باشد. این تکنولوژی سرعت ورود و خروج اطلاعات از هارددیسک را توسعه داده و تحول مثبتی در این زمینه بوده است.

ادامه مطلب

10 ابر کامپیوتر برتر دنیا

Supercomputer به رایانه‌ای اطلاق می‌گردد که در زمان معرفی آن در زمینه میزان ظرفیت محاسبه در واحد زمان در دنیا پیشرو باشد. این عبارت برای اولین بار توسط مجله «نیویورک ورلد» برای اشاره به جدول‌سازهای آی‌بی‌ام دردانشگاه کلمبیا به کار رفت.

ادامه مطلب

مقایسه ویندوز 10 و 11 در اجرای بازیهای کامپیوتری

ویندوز 11 مجموعه ای از امکانات رابط کاربری و تغییرات کیفی را پیشنهاد می دهد، ولی آیا ادعای مایکروسافت مبنی بر اینکه “این سیستم عامل بهترین در نوع خود است” در اجرای بازی ها نیز صدق می کند ؟!

ادامه مطلب

تجهیزات-شبکه-networkparts-کامپیوتر-کوانتومی-گوگل-تصویر-شاخص

کامپیوتر کوانتومی گوگل چیست و چه کاربردی دارد ؟

کامپیوتر کوانتومی گوگل بسیار فراتر از تکنولوژی کامپیوترهای عادی رفته و از این دستاورد با نام برتری کوانتومی یاد می کنند. این اتفاق نقطه عطف مهمی در مسیر پردازش داده ها بحساب می آید.

ادامه مطلب

تجهیزات شبکه-networkparts-برترین-مرورگرهای-اندروید-2022-Main Banner

برترین مرورگرهای اندروید در سال 2022

لیست برترین اپلیکیشن های اندروید در سال 2022 که توسط PC Magazine هر ساله تهیه می گردد، امسال شامل 103 برنامه در 13 دسته بندی کلیدی می باشد که ما در مقاله ها جداگانه هر دسته بندی را به شما معرفی می کنیم

ادامه مطلب